ZłoteWyprzedaże.pl z nowym inwestorem branżowym

Alpha Capital /

Serwis zakupowy ZłoteWyprzedaże.pl wzbogacił się o nowego inwestora strategicznego – Vente-Privee Holding.com. Pochodzący z Francji potentat w segmencie e-commerce w Europie przejął większościowy pakiet akcji w spółce w drodze nowej emisji, przy implikowanej wycenie całego przedsiębiorstwa na poziomie 4,15 mln PLN.

Vente Privee objęła udziały za równowartość 2,1 mln PLN, co daje jej 51% udziałów w kapitale zakładowym spółki. Równocześnie w ramach prywatnej subskrypcji w zamian za wkład w wysokości 0,37 mln zł do akcjonariatu ZłotychWyprzedaży.pl dołączył także prezes BBI Development – Michał Skotnicki.

Po emisji dotychczasowy główny akcjonariusz ZłotychWyprzedaży.pl, firma Modern Commerce S.A., wciąż będzie posiadać 40% udziałów w spółce.

W tym roku Grupa prowadzona przez Jaques-Antoine Granjon’a, za kwotę 0,5 mld EUR dokonała już akwizycji jednego z konkurentów – hiszpańskiej spółki Privalia.

Francuski lider e-commerce do 2024 roku chce osiągać poziom 8 mld EUR przychodów rocznie. Na ten moment jest obecny w 13 rynkach w Europie, zatrudnia 2,8 tys. pracowników i posiada w akcjonariacie m.in. Qatar Holding. Od teraz będzie również budował wartość marki ZłoteWyprzedaże na terenie Polski.