Włoska grupa Nice kupuje 100% udziałów w Fibar Group

Alpha Capital /

Zajmująca się automatyką domową oraz rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa dla domu, włoska grupa Nice nabyła 100% udziałów w polskim Fibar Group. Poznański producent systemów smart home został wyceniony na 250 mln PLN.

Włoska grupa nabyła pakiet akcji od założycieli oraz od Sebastiana Kulczyka, który od 2015 roku posiadał 24% akcji w poznańskiej firmie. Dzięki transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa, oba podmioty wzbogacą swoją ofertę produktową przez kombinację dotychczas oferowanych rozwiązań. Przejęcie polskiej spółki stworzy również możliwości w zakresie rozwoju nowych technologii. Nabycie 100% udziałów w Fibar Group za 250 mln PLN jest największą inwestycją w branży smart home dokonaną przez włoską grupę Nice.

Grupa Nice jest notowana na włoskiej giełdzie od 2006 roku. Główne obszary działalności to automatyka do bram, systemy zacieniania, bezprzewodowe systemy alarmowe oraz zabezpieczenia do budynków mieszkalnych i komercyjnych. W 2017 roku grupa osiągnęła przychody na poziomie 325 mln EUR przy rentowności EBITDA w wysokości 16%. W analogicznym okresie Fibar Group uzyskał 112,13 mln PLN ze sprzedaży odnotowując zysk netto w wysokości 15 mln PLN.