UPC planuje przejęcie Multimedia Polska za 3 mld PLN

Alpha Capital /

Największy dostawca telewizji kablowej w kraju – UPC Polska, którego właścicielem jest Libery Global podpisało przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów Multimedia Polska na kwotę 3 mld PLN.

Wartość transakcji została ustalona na około 3 mld PLN, przy zastrzeżeniu, że ostateczna kwota może zostać skorygowana w dół w zależności od osiągniętych wyników w okresie poprzedzającym proces zamknięcia i rozliczania transakcji. Wstępna wycena spółki stanowi ponad 6-krotość wyniku EBITDA, który został osiągnięty przez Multimedia Polska w 2015 roku po korekcie o efekty synergii operacyjnych i kosztowych.

Dzięki tej transakcji nastąpi zwiększenie udziału w rynku oraz konkurencyjności UPC, który już teraz jest liderem rynku telewizji kablowej. Na koniec pierwszego półrocza 2016 UPC Polska świadczyło usługi dla ponad 1,4 mln klientów, Multimedia natomiast obsługiwała ponad 832 tys. użytkowników. Udana transakcja zakupu sprawi, że w zasięgu UPC znajdzie się ponad 4 mln gospodarstw domowych. Wniosek dotyczący integracji poziomej podmiotów z branży telewizji kablowej jest obecnie badany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.