Stock Polska przejmuje Polmos Bielsko-Biała

Robert /

Stock Spirits Group, poprzez swoją spółkę zależną Stock Polska, sfinalizował przejęcie Polmosu Bielsko-Biała. Przejęcie to umożliwi Stock Spirits posiadanie pełnej oferty wódki w Polsce, zarówno w kategoriach mainstream, jak i premium. Marki wódek premium Polmosu będą również ważnym elementem eksportu wódki w Europie.

Polmos Bielsko-Biała jest znanym producentem wysokiej jakości alkoholi w Polsce, a przejęcie jest istotnym krokiem w strategii rozwoju Stock Spirits Group w Europie. Połączenie pozwoli na stworzenie kompleksowej oferty wódki w Polsce oraz rozszerzenie eksportu wódek premium w Europie. Ponadto, zakład produkcyjny Polmosu Bielsko-Biała zwiększy moce produkcyjne Stock Spirits Group.

Stock Spirits Group to firma specjalizująca się w alkoholach i jest jednym z wiodących producentów i dystrybutorów wódek i innych alkoholi w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada w swoim portfolio ponad 40 marek alkoholi, w tym znane nazwy takie jak Żołądkowa Gorzka, Stock Prestige, czy Amundsen.

Przejęcie Polmosu Bielsko-Biała to kolejny krok Stock Spirits Group po jego przejściu pod kontrolę CVC Capital Partners w listopadzie 2021 roku. Spółka kontynuuje również inne transakcje fuzji i przejęć na rynkach europejskich.