Resource Partners przejmuje producenta kosmetyków Tołpa

Alpha Capital /

Fundusz Private Equity Resource Partners dokonał przejęcia 70% udziałów w spółce Torf Corporation Fabryka Leków, produkującej kosmetyki marki Tołpa. Pozostałe 30% akcji pozostanie w rękach prezesa spółki Wojciecha Piaseckiego oraz jej dyrektora generalnego – Ryszarda Gumińskiego. Zarówno prezes, jak i dyrektor generalny pozostaną w spółce po przeprowadzeniu transakcji.

Nowy właściciel spółki nie zamierza próbować rozwijać dobrze znanej polskim konsumentom marki za granicą. W zamian za to Torf Corporation ma koncentrować się na produkcji marek własnych na rzecz producentów kosmetyków z Europy Zachodniej.

Fundusz inwestycyjny Resource Partners upublicznił również informację dotyczącą zamknięcia pierwszej rundy finansowania Resource Eastern European Equity Partners II – nowego funduszu, którego przeznaczeniem będą inwestycje w przedsiębiorstwa z sektora FMCG prowadzące działalność w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Nowy fundusz, w finansowanie którego zaangażowały się do tej pory takie instytucje jak EBOR czy EBI, będzie docelowo dysponował kwotą 200 mln EUR.