Oshee planuje kolejne przejęcie w branży FCMG

Alpha Capital /

Oshee Polska złożyła do UOKIK wniosek dotyczący przejęcia wyłącznej kontroli nad Sonko Sp. z o. o. W ramach planowanej transakcji Oshee planuje również przejąć pośrednią wyłączną kontrolę nad spółką zależną Sonko GmbH z siedzibą w Berlinie.

Transakcja przejęcia firmy Sonko to kolejny etap rozwoju spółki Oshee. Nabycie udziałów w firmie Sonko wpisuje się w cel strategiczny Oshee, który polega na budowaniu pozycji lidera w kategoriach produktów funkcjonalnych, witaminowych oraz naturalnych. Po przejęciu, Oshee zamierza kontynuować strategię zapoczątkowaną przez twórców spółki. W planach znajduje się dalszy rozwój marek Sonko i Risana m.in. poprzez inwestycje w zwiększenie świadomość obu znaków wśród klientów oraz inwestycja w rozbudowę zakładu produkcyjnego na Bielanach Wrocławskich.

Oshee jest producentem oraz dystrybutorem napojów izotonicznych, funkcjonalnych oraz dietetycznych produktów spożywczych, które są dostępne w 45 krajach. Spółka Oshee Polska w 2017 roku osiągnęła 163,45 mln PLN przychodów ze sprzedaży przy zysku netto na poziomie 7,6 mln PLN. Sonko funkcjonuje od 1989 roku. W swoim portfolio produktowym spółka posiada m.in. wafle ryżowe, jaglane, kukurydziane, pieczywo chrupkie, kasze oraz płatki śniadaniowe. Spółka Sonko w 2017 roku uzyskał ponad 140 mln PLN ze sprzedaży swoich produktów osiągając przy tym zysk netto w wysokości 2 mln PLN.