Grupa Wurth ogłasza wezwanie na TIM

Robert /

Grupa Würth planuje przejąć TIM, największego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Niemiecki koncern ogłosi wezwanie na wszystkie akcje TIM i zamierza wycofać spółkę z warszawskiej giełdy. Kluczowi akcjonariusze TIM, w tym prezes zarządu Krzysztof Folta, już zobowiązali się do sprzedaży swoich udziałów w ramach wezwania. To efekt przeglądu opcji strategicznych przeprowadzonego przez TIM.

W ramach wezwania, Grupa Würth zaoferuje 50,69 zł za akcję, co stanowi 34,1% premię w stosunku do piątkowej ceny zamknięcia na GPW i 20% wyższą niż rekordowy poziom notowań z listopada 2021 r. Wartość TIM została oszacowana na 1,12 mld zł na podstawie oferty niemieckiej firmy.

Najważniejsi akcjonariusze i kierownictwo TIM, reprezentujący około 42% udziałów w spółce, podpisali umowy ze spółką FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel GmbH, będącą częścią Grupy Würth, zobowiązując się do uczestnictwa w planowanym wezwaniu w cenie 50,69 zł za akcję. Oczekuje się, że składy zarządów TIM i 3LP pozostaną bez zmian.

TIM jest dostawcą B2B e-commerce w Polsce i oferuje szeroki asortyment elektrotechniczny dla profesjonalistów. Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1,45 mld zł w 2022 roku. TIM planował wcześniej debiut giełdowy, ale w związku z trudnym rynkiem zrezygnował z tego pomysłu.