Fundusz Innova Capital inwestuje w PayUP Polska

Alpha Capital /

Należąca do funduszu Innova Capital spółka Polskie ePłatności (PeP) podpisała umowę przejęcia podmiotu branżowego, należącej obecnie do grupy Eurocash spółki PayUp Polska. Wartość transakcji ustalono na 110 mln PLN. Ostateczna kwota może ulec zmianie i uzależniona jest od osiągnięcia określonych wyników finansowych przez PayUp Polska.

Od czasu przejęcia spółki Polskie ePłatności przez fundusz Innova Capital, spółka jest bardzo aktywna na rynku M&A. Po przejęciu spółki NeoTU w 2017 roku oraz gdańskiej spółki PayLane w pierwszym kwartale 2018 roku PeP kontynuuje proces konsolidacji rynku. Jak podkreśla prezes Polskich ePłatności Jarosław Mikos, spółka dąży do osiągnięcia pozycji lidera na polskim rynku płatności bezgotówkowych.

Spółka PayUp Polska zarządzą siecią terminali POS za pośrednictwem których realizuje usługi finansowe. Firma posiada ponad 15 tys. terminali zainstalowanych w sklepach należących do grupy Eurocash oraz w innych sklepach. W 2017 roku jednostkowe przychody spółki wyniosły ponad 440 mln PLN (wzrost o 33,7% r/r). Spółka Polskie ePłatności jest jednym z czołowych dostawców usług procesowania płatności w Polsce. Na koniec 2017 roku spółka posiadała ok 68 tys. terminali POS osiągając przychody na poziomie ponad 455 mln PLN (wzrost o 104,3% r/r).