Explain Everything pozyskuje 3,7 mln USD finansowania

Alpha Capital /

Wrocławska spółka Explain Everything pozyskała kapitał w wysokości 3,7 mln USD w celu przyspieszenia ekspansji na rynkach zagranicznych. Całość finansowania została zapewniona przez trzy fundusze venture capital: Credo, RTA oraz NEV.

Explain Everything jest twórcą aplikacji o tej samej nazwie, która pełni funkcję interaktywnej tablicy, umożliwiającej użytkownikowi tworzenie animowanych prezentacji. Aplikacja stworzona jest przede wszystkim z myślą o edukacji. Obecnie jest ona wykorzystywana przez uczniów w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie oraz Danii.

Do tej pory aplikacja stworzona przez firmę zarządzaną przez Bartosza Gonczarka i Piotra Śliwińskiego została pobrana ponad 4 miliony razy i może pochwalić się liczbą 840 tys. aktywnych użytkowników miesięcznie.

W 2015 roku Zespół Alpha Capital Group był doradcą przy zamknięciu pierwszej rundy finansowania dla Explain Everything na poziomie 2 mln USD. Dodatkowe fundusze pomogą spółce rozwijać się szybciej i budować wartość firmy w długim okresie.