Elemental Holding kupił niemiecką spółkę z branży recyklingu katalizatorów

Alpha Capital /

85% udziałów w niemieckiej spółce Recat zostało sprzedanych na rzecz Elemental Holding. Kwota transakcji  nie została upubliczniona.

Zarząd grupy Elemental Holding ocenia, że transakcja przejęcia niemieckiego podmiotu znacząco wpłynie no rozszerzenie skali działalności na rynku recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych w zachodniej części Europy. Pozwoli również na zainicjowanie ekspansji na perspektywistycznym rynku niemieckim. Recat posiada zaawansowany technologicznie zakład recyklingu o łącznej wydajności do 200 ton miesięcznie. Prowadzi również projekty badawcze w zakresie recyklingu i transportu zużytych baterii i akumulatorów.

Grupa kapitałowa Elemental Holding specjalizuje się w obrocie i przetwarzaniu metali nieżelaznych oraz układów elektronicznych. Swoją działalność prowadzi na terenie kilkunastu krajów, głównie w Europie Centralnej oraz Wschodniej. Spółka Recat jest wiodącym przedsiębiorstwem na zachodnioeuropejskim rynku recyklingu. Swoją działalność opiera na recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych oraz przemysłowych.