Aktualności

Dr Gerard sprzedany do hiszpańskiej grupy Adam Foods

Robert /

Grupa Adam Foods Biscuit sfinalizowała przejęcie firmy dr Gerard od funduszu inwestycyjnego Bridgepoint. To strategiczne przejęcie, które ma wzmocnić pozycję Adam Foods na rynku, a celem jest utworzenie ogólnoeuropejskiej grupy produkującej ciastka o dużym potencjale produkcyjnym i innowacyjnym. Prezes Adam Foods podkreśla, że ta zmiana właścicielska otwiera nowe możliwości wzrostu i wprowadzania innowacji, zwłaszcza w tworzeniu nowych przepisów ciastek dostosowanych do trendów rynkowych. Zarówno Adam Foods, jak i dr Gerard, zachowują swoją elastyczność, dynamikę i pasję do jakości, co ma stworzyć synergię między różnorodnym portfolio produktów obu firm.

Adam Foods to hiszpańska firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży różnych produktów, w tym ciastek, pasztetów, miodu, ciast, bulionów i chleba. Posiada 10 zakładów produkcyjnych w Hiszpanii i Portugalii, zatrudniających ponad 1 400 pracowników. Jej produkty są dostępne na rynkach międzynarodowych w ponad 75 krajach, a obroty wynoszą 350 mln euro.

Firma dr Gerard jest jednym z największych producentów ciastek i wafli w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje ponad 200 różnych produktów, w tym wafle w czekoladzie, markizy, ciastka kruche, ciastka z nadzieniem i polewą oraz pierniki. Firma posiada zakłady produkcyjne w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim i eksportuje swoje produkty do blisko 50 krajów. Jej obroty wynoszą 130 mln euro, zatrudniając 1 100 osób, a posiada również spółki zależne w Rumunii i na Węgrzech.