Dom Development zyskuje kontrolę nad grupą kapitałową Euro Styl

Alpha Capital /

Dom Development S.A przejął 100% udziałów gdańskich spółek: Euro Styl oraz Euro Styl Development zyskując pełną kontrolę nad grupą kapitałową Euro Styl S.A. W wyniku transakcji o łącznej wartości 260 mln PLN, Dom Development przewiduje około 15% wzrost skonsolidowanych przychodów i zysków.

Oprócz wzrostu przychodów, za jeden z głównych atutów transakcji przejęcia, zarząd spółki Dom Development podaje zwiększenie skali działalności oraz dostęp do nowego, atrakcyjnego rynku geograficznego. Rynek mieszkaniowy w trójmieście charakteryzuje się wysokim, rosnącym popytem. Sprzedaż nowych mieszkań w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie wzrosła w 2016 roku o 18,3% rok do roku.

Dom Development to jedna z największych spółek deweloperskich w kraju. Oferta podmiotu skierowana jest głównie do klientów indywidualnych. W swojej przeszło 20 letniej działalności, spółka przekazała do użytku ponad 26 tys. mieszkań. Spółka Euro Styl działa od 2007 roku, jest jednym z liderów trójmiejskiego rynku mieszkaniowego. W ponad 10 letniej działalności oddała do użytku blisko 4000 lokali.