Colian Holding zrealizował transakcję przejęcia 100% udziałów w irlandzkiej spółce Lily O’Brien’s

Alpha Capital /

Colian Holding zrealizował transakcję przejęcia 100% udziałów w irlandzkiej spółce Lily O’Brien’s. Wartość przejętego przedsiębiorstwa wyceniono na 33,8 mln EUR. Zgodnie z umową Colian udzieli przejmowanemu podmiotowi pożyczki celem sfinansowania zadłużenia na okres 5 lat w wysokości 0,7 mln EUR oraz 4,7 mln GBP.

Przejęcie spółki Lily O’Brien’s pozwoli polskiemu producentowi słodyczy na wzmocnienie potencjału w rozwoju działalności eksportowej. Colian zwiększy swój zasięg głównie na rynkach Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA i Australii. Po przejęciu w 2016 roku brytyjskiej spółki Elizabeth Shaw ostatnia akwizycja irlandzkiego podmiotu dowodzi międzynarodowym aspiracjom grupy Colian.

Spółka Colian działa od 1990 roku, główna działalność opiera się na produkcji słodyczy, kulinariów (przypraw i bakalii) oraz napojów. Firma jest wiodącym podmiotem na polskim rynku słodyczy. Lily O’Brien’s funkcjonuje w segmencie czekoladowych wyrobów premium i deserów. Obszar działalności spółki to przede wszystkim Irlandia i Wielka Brytania.