21 Concordia zainwestowała w branży jubilerskiej

Alpha Capital /

Fundusz Concordia objął 66 proc. udziałów w spółkach z branży jubilerskiej Red Rubin i Q Diamonds, należących do Jakuba Lasockiego i Anny Brzozowskiej. Spółki prowadzą sklepy z biżuterią pod marką Red Rubin i Minty Dot. Po transakcji Jakub Lasocki zostanie Prezesem Zarządu z 34% udziałów.

Obecnie pod marką Red Rubin i Minty Dot funkcjonuje siedem sklepów stacjonarnych, dodatkowo uzupełnianych przez własne sklepy internetowe. Red Rubin działa w niszowym obszarze, oferując produkty tworzone wspólnie z klientem oraz pochodzące z małych manufaktur z różnych zakątków świata. Minty Dot swoją ofertą jest nakierowany natomiast na młodzież. Obroty obu sieci sięgnęły 12 mln PLN w 2015 roku.

Jakub Lasocki oczekuje, że dzięki inwestycji funduszu 21 Concordia uda się zrealizować nowe inwestycje i ekspansję na rynkach zagranicznych. Realizację planu rozwoju spółek ułatwi z pewnością to, że fundusz należy do międzynarodowej grupy 21 Partners, więc będzie mógł wspomóc ekspansję zarówno kapitałem, jak i know-how. Mimo to Red Ruby i Minty Dot będą miały utrudnione zwiększenie udziału w rynku Polskim, ponieważ roczny 10 proc. wzrost dzielony jest pomiędzy największe firmy jubilerskie.