O nas

Zespół

Alpha Capital Group to zespół doświadczonych praktyków rynkowych, zmotywowanych do podejmowania nowych wyzwań. Mamy w życiu to szczęście, że robimy to co naprawdę lubimy. Łączymy wiedzę i kontakty w branży finansowej z praktycznym doświadczeniem wyniesionym z wielu branż, dzięki czemu jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów na wielu obszarach, których wspólnym mianownikiem jest wzrost wartości biznesu.

Członkowie naszego zespołu to ludzie wywodzący się z dużych banków inwestycyjnych, międzynarodowych korporacji i firm doradczych, funduszy private equity i venture capital oraz przedsiębiorcy, którzy z sukcesem zbudowali własne firmy.

[]

Marcin Łuczyn

Członek Zarządu

Ekspert w obszarze fuzji i przejęć, funduszy private equity, venture capital i pozyskiwania finansowania dla firm. Od 10 lat, bardzo mocno związany z rynkiem kapitałowym. Doświadczenie zdobywał w bankowości inwestycyjnej pracując dla wiedeńskiej firmy Raiffeisen Investments oraz pośrednio dla nowojorskiego banku inwestycyjnego Lazard, gdzie odpowiedzialny był za realizację transakcji fuzji i przejęć, pozyskiwanie kapitału oraz sprzedaż firm.

Marcin posiada również bogate doświadczenie wyniesione z funduszy venture capital i private equity, pracował m.in. w jednym z najstarszych niemieckich funduszy Hannover Finanz, funduszu mezzanine MIDAS Mittelstandsfonds oraz funduszu seed capital jako dyrektor inwestycyjny. Były prezes zarządu i współzałożyciel spółki doradczo-inwestycyjnej notowanej obecnie na giełdzie.

Piastując stanowiska w zarządach i radach nadzorczych szeregu spółek portfelowych należących do funduszy inwestycyjnych, odpowiedzialny był za wdrażanie strategii wzrostu ich wartości. Brał również udział w wielu transakcjach sprzedaży firm, pozyskania finansowania oraz złożonych procesach inwestycyjnych.

Absolwent Europa-Universität Viadrina we Frankfurcie. Uczestnik wielu seminariów z zakresu wyceny przedsiębiorstw oraz strukturyzacji transakcji, organizowanych w Londynie i Wiedniu. Autor szeregu publikacji, prelegent na kilkudziesięciu konferencjach z obszaru pozyskania finansowania, transakcji fuzji i przejęć.

Prywatnie:

Na co dzień jego wolny czas wypełnia rodzina, sport i podróże. Latem maratończyk i pasjonat triathlonu na długich dystansach, MTB, nurkowania, gór oraz sportów wodnych, zimą natomiast przesiada się na narty biegowe i snowboard.

[]

Wojciech Mróz

Członek Zarządu

Licenjonowany Doradca inwestycyjny nr 219. Od blisko dziesięciu lat aktywnie związany z rynkiem kapitałowym i rynkiem inwestycji typu Private Equity/Venture Capital. Z poziomu członka Zarządu i członka Rady Nadzorczej wspierał wiele przedsiębiorstw podczas układania strategii rozwoju, pozyskania kapitału z rynku niepublicznego, jak również publicznego poprzez debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Pomógł wielu przedsiębiorcom rozwinąć swój biznes i często podczas jego sprzedaży stać się całkowicie wolnymi finansowo.

Pracował jako menedżer inwestycyjny oraz dyrektor inwestycyjny m.in. w funduszach MCI Management oraz Privilege Capital Management. Pan Wojciech był również partnerem w spółce doradczej IBD Conor. W ramach działalności doradczej przygotował i nadzorował kilkadziesiąt wycen przedsiębiorstw, strategii rozwoju, planów restrukturyzacji oraz raportów due diligence. Prowadzi również zajęcia na studiach podpyplomowych z zakresu inwestycji oraz funduszy Private Equity i Venture Capital.

Prywatnie:

Wojtek jest pasjonatem podróży, w szczególności krajów południowo wschodniej Azji. Podczas obcowania z odmiennymi kulturami lepiej poznaje siebie i lepiej rozumie otaczający go świat. Pasją Wojtka jest również sport. Zaczynając od squasha, a skoczywszy na biegach maratońskich i długodystansowym triathlonie. Żeby jednak znaleźć równowagę w życiu i energię do dalszego działania każdego dnia wraca do swojej rodziny i przyjaciół, bez których żaden z celów w życiu nie miałby swojego sensu.

[]

Prof. dr hab. Tomasz Słoński

Partner

Ekspert z blisko 15 letnim doświadczeniem w zakresie wycen i zarządzania wartością. Specjalizuje się w wycenach między innymi: grup kapitałowych, przedsiębiorstw, zorganizowanych części aktywów materialnych i niematerialnych. Działalność doradczą łączy efektywnie z pracą na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w instytucie Zarządzania Finansami. Jest autorem dziesiątek publikacji w prasie ekonomicznej w Polsce oraz za granicą. Jest również współautorem wielu książek między innymi „Rynek kapitałowy – Finanse spółek, długoterminowe decyzje inwestycyjne i finansowe”, „Budżetowanie kapitałów”. Jest również kierownikiem studiów podyplomowych „Zarządzanie Wartością, Inwestycje, Rozwój, Giełda”.

Doktor Tomasz Słoński prowadził jako uznany ekspert szkolenia dla takich instytucji finansowych jak PKO BP, Getin Bank czy BRE Leasing. W czasie dotychczasowej działalności przeprowadził kilkadziesiąt ekspertyz oraz wycen w większości branż w Polsce. Jednym z obszarów specjalizacji Pana Tomasza jest energetyka oraz odnawialne źródła energii. Z jego usług korzystał m.in. Zakład Energetyczny w Rzeszowie. Dodatkowo Pan Tomasz jest uczestnikiem wielu sympozjów oraz konferencji na całym świecie, na których dzieli się swoją wiedzą na temat najnowszych trendów w zakresie zarządzania wartością przedsiębiorstw. Jest również członkiem The International Atlantic Economic Society.

Prywatnie:

Każdą wolną chwilę stara się poświęcać swojej ukochanej rodzinie. Jako doświadczony biegacz przygotowuje się również do złamania granicy 3 godzin w biegu maratońskim. Zastrzyk adrenaliny dostarcza mu też dobra muzyka i literatura.

[]

Peter Holzer

Partner

Ekspert w obszarze budowania wartości przedsiębiorstw oraz ekspansji międzynarodowej. Od ponad 14 lat aktywny zawodowo zarówno na rynku kapitałowym jak i w sektorze e-commerce. Doświadczenie zdobywał w Niemczech współtworząc firmę oferującą jedno z pierwszych rozwiązań wspierających płatności on-line. Następnie, dzięki licznym kontaktom w USA odpowiedzialny był za ekspansję amerykańskich firm z branży e-commerce na rynku niemieckim.

W 2004 roku rozpoczął budowę funduszu inwestycyjnego MIDAS Mittelstandsfonds, do którego pozyskał prawie 50 milinów euro na inwestycje. Wśród kilkunastu zrealizowanych projektów znalazły się między innymi firmy z branży odnawialnych źródeł energii, branży medycznej i farmaceutycznej oraz projekty z obszaru IT.

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w budowaniu i realizacji strategii wzrostu wartości w firmach został zaproszony do współpracy przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych trenerów osobistych w Niemczech, Bodo Schafer’a. Obecnie sam również prowadzi sesje trenerskie dla właścicieli dużych rodzinnych firm niemieckich.

Absolwent prestiżowej uczelni European Business School w Oestrich-Winkel.

Prywatnie:

Peter każdą wolną chwilę stara się spędzać z żoną i synem, towarzysząc mu w licznych rozgrywkach piłkarskich. Uczestnik maratonów i biegów terenowych z cyklu Fisherman’s Friend. Uwielbia książki oraz jest pasjonatem rozwoju osobistego.

[]

Maciej Kowalczyk

Partner

Ekspert w dziedzinie inwestycji kapitałowych oraz zarządzania i nadzoru nad przedsiębiorstwami. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu skomplikowanych procesów inwestycyjnych realizowanych z ramienia funduszy Private Equity, w które włączone były przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju, prowadzące działalność w wielu branżach.

Jako menedżer inwestycyjny w AIB WBK Fund Management (obecnie Krokus PE) brał udział w budowaniu nowych strategii rynkowych, kontrolując dodatkowo cztery spółki portfelowe z pozycji członka rad nadzorczych. Jako dyrektor inwestycyjny w MCI Management oraz Enterprise Investors zrealizował szereg projektów inwestycyjnych, oraz brał udział w procesach restrukturyzacji i przygotowań do pierwszej oferty publicznej nadzorowanych przedsiębiorstw. Maciej był również odpowiedzialny za proces fundraisingu drugiego funduszu w ramach RTAventures, w którym pełnił funkcję Partnera.

Doradzał przy wielu procesach z zakresu inwestycji kapitałowych, w tym przy procesach pozyskiwania kapitału, transakcjach M&A oraz realizował złożone projekty due diligence. Współpracował z wieloma podmiotami z regionu CEE, a także pełnił rolę eksperta NCBiR w ocenie projektów R&D.

Prywatnie:

Maciej jest pasjonatem dalekich i egzotycznych podróży. Odwiedził już takie kraje jak Etiopia, Gana, Togo, Benin, Mozambik, Indie czy Chiny. Poznawanie odrębnych kultur pozwala mu nabrać dystansu do otaczającej go rzeczywistości oraz spojrzeć na wiele problemów pod zupełnie innym kątem. Po godzinach Maciek aktywnie spędza swój wolny czas grając w siatkówkę oraz jeżdżąc na nartach (licencja instruktora PZN).