Aktualności

Spółka Wielton przejęła 80% udziałów niemieckiej Grupy Langendorf

Admin /

Spółka Wielton przejęła 80% udziałów niemieckiej Grupy Langendorf. Wartość udziałów została wyceniona na 5,3 mln EUR. Równocześnie, została zawarta umowa nabycia pozostałych 20% udziałów w latach 2019 – 2022. Przeniesienie udziałów ma nastąpić w czterech równych transzach, za łączną kwotę mieszcząca się w przedziale 1,9 – 4,7 mln EUR.

W wyniku przejęcia niemieckiej spółki, Wielton ma zwiększyć swoje przychody o 200 mln PLN w skali roku. Dodatkowo jako główne atuty transakcji zarząd przedstawia poszerzenie oferty asortymentowej spółki oraz zwiększenie udziału w rynku niemieckim.

Grupa Langemdorf jest znaną niemiecką marką z ponad 125 letnią tradycją. Należy do jednych z czołowych europejskich producentów pojazdów (naczep, wywrotek, transporterów, pojazdów specjalnych). W 2016 roku wyprodukowano 1000 pojazdów z czego 53% produkcji trafia na rynek rodzimy. Grupa Wielton działająca od 1996 roku jest największym producentem naczep i przyczep w Polsce oraz należy do jednego z największych producentów swojej branży w Europie.