Aktualności

Grupa American Heart of Poland przejmuje Scanmed od Abris Capital Partners

Robert /

Grupa American Heart of Poland przejęła kontrolę nad Grupą Scanmed w Polsce od Abris Capital Partners. Połączenie tych dwóch grup pozwoli na świadczenie usług medycznych dla 0,5 mln pacjentów rocznie w 7 szpitalach wielospecjalistycznych, 35 oddziałach szpitalnych, 5 ośrodkach rehabilitacyjnych oraz 42 poradniach ambulatoryjnych. Całkowita liczba łóżek szpitalnych wyniesie ponad 3 tys. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Grupa Scanmed, zarządzana dotąd przez Abris Capital Partners, oferuje opiekę medyczną w prawie 40 lokalizacjach w Polsce, w tym w trzech szpitalach wielospecjalistycznych (Szpital św. Rafała w Krakowie, Szpital Rudolfa Weigla w Blachowni, Ars Medical w Pile) oraz szpitalach jednoprofilowych specjalizujących się w gastroenterologii, okulistyce i ortopedii. Scanmed prowadzi także sieć ośrodków kardiologicznych w 8 województwach, oferując kompleksową opiekę w zakresie kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

Właścicielem Grupy American Heart of Poland jest Gruppo San Donato (GSD) – największa włoska prywatna grupa z branży opieki zdrowotnej, specjalizująca się w opiece doraźnej, edukacji medycznej i badaniach. Prowadzi 136 placówek medycznych i Uniwersytet Vita Salute San Raffaele w Mediolanie z 22 programami magisterskimi i kształceniem na poziomie doktoranckim. Ponad 5,8 miliona pacjentów rocznie leczy się w placówka, a zatrudnionych jest ponad 28 tys. pracowników.