Aktualności

Gobarto konsoliduje podmioty działające na rynku mięsa

Admin /

Zakłady Mięsne Silesia należące do grupy Cedrob, zostały przejęte przez spółkę Gobarto. W ramach umowy, grupa Gobarto zajmie również zorganizowaną część grupy Cedrob – Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Ciechanowie oraz detaliczną sieć sprzedaży 25 sklepów.

Wartość Zakładów Mięsnych Silesia wyceniona na 78 mln PLN. Kwota będzie płatną w dwóch ratach: 30 mln PLN oraz 48 mln PLN. Zorganizowaną część przedsiębiorstwa Cedrob – Zakłady Przetwórstwa Mięsnego w Ciechanowie – na potrzeby akwizycji wyceniono na kwotę 28 mln PLN. Transakcja przejęcia wpisuje się w obraną przez grupę Gobarto strategię, której plan zakłada m.in. dalsze fuzje na rynku mięsnym, w szczególności spółek z segmentu dystrybucji oraz przetwórstwa mięsnego. Działania grupy mają zapewnić wzmocnienie pozycji na rynku europejskim oraz ugruntowanie pozycji lidera polskiego rynku mięsnego.

Gobarto to jeden z największych polskich producentów mięsa. Produkty spółki obecne są również na rynkach zagranicznych. Spółka Cedrob datuje początki swojej działalności na lata 90te ubiegłego wieku. W Polsce jest liderem w produkcji drobiowej.