Aktualności

Asseco zainwestowało w Modulus – krakowski startup z branży innowacyjnych IT

Admin /

Z uwagi na coraz większą rolę startupów w rozwoju produktów z sektora nowych technologii, Asseco Poland zainwestowało w Modulus, będący polskim startupem tworzącym zaawansowane rozwiązania chmurowe oraz świadczącym usługi w obrębie projektowania UI/UX. Inwestycja w Modulus, jest pierwszą tego typu dokonaną przez Asseco na polskim rynku.

Modulus to software house z Krakowa, składający się z zespołu ekspertów. Zajmuje się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań IT w obszarach SaaS (Software as Service), PaaS (Platform as a Service) oraz usług z zakresu projektowania User Interface/User Experience. Dzięki wejściu krakowskiej firmy do grupy Asseco, umożliwi to młodej spółce szybsze wejście na globalny rynek oraz zwiększenie konkurencyjności.

Asseco Poland S.A. jest największym polskim software housem oraz szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie. Specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania, a ponad połowę przychodów grupy generują rozwiązania własne.

Inwestycja Asseco w roli inwestora branżowego wpisuje się w strategię rozwoju poprzez akwizycję oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Jest ona również zgodna z kierunkiem rozwoju nakierowanym na innowacyjne produkty IT oraz zaawansowane usługi związane z projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.